This is an awesome caption for Ezio. Note: This whole image is linked This is an awesome caption for Marcus with a link

Иван Влъчков с първа позиция при дебюта си за София Кар Моторспорт със Sin R1 GT4

17 July 2017 12:36

Българският пилот Иван Влъчков зае първа позиция в клас АМ при дебюта си в Европейските GT4 серии със Sin R1 GT4.

Младият пилот показа своя потенциал още в квалификационните сесии и зае първа позиция в стартовата решетка във втората надпревара.

Въпреки конкуренцията и факта, че първата му среща с автомобила бе едва няколко дни по-рано, Влъчков майсторски се пребори и спечели титлата в своя клас. Въпреки че завърши втори в своя клас, след наказание за отбора на Мазерати, българксия пилот бе класиран на първа позиция.

Иван Влъчков е дългогодишен картинг състезател и шампион в клас „Туринг” за 2017 в Националния шампионат по автомобилизъм на България – затворен маршрут.

Надпреварата, която се проведе на пистата Словакия ринг (на 40 км от Братислава), бе четвърти кръг от Европейските GT4 серии.

Следващото състезание от шампионата ще се проведе на пистата Зандвоорт (Холандия) на 19-20 август.